33 способи як виховати хорошу дитину

 

 

 1. Для того,  щоб  уранці  розбудити  дитину,  будильник Вам не потрібен: вчені переконані,  що будь-яка його мелодія зранку створює стресову ситуацію. Будити людину повинен його біологічний годинник.  Виспавшись,  дитина прокинеться сама. Медики стверджують,  що недосип призводить до біохімічних змін в організмі.  Дитина стає млявою,  сонною,  плаксивою та роздратованою,  у неї уповільнюються реакції,  послаблюються увага та пам'ять.  Дитина не засвоюватиме добре новий матеріал,  неадекватно реагуватиме на зауваження педагогів та дітей.

 2. Для морального здоров’я дитини важливо, щоб першими вставали батьки. Той, хто будить свою дитину, обов’язково вживає ласкаві слова та додає до них свій поцілунок. Це допоможе дитині розпочати день психологічно налаштованою на світле, ласкаве, радісне. Інакше дитина буде приходити до садочку сердитою, грубою, задиркуватою, роздратованою.

 3. Дуже важливий прояв турботи батьків щодо ранкової гігієни дитини. Вона повинна приходити до дошкільного закладу вмитою, з почищеними зубами.

 4. Кращій варіант створення позитивного емоційного настрою на день – це поцілунок і лагідні слова: «Щасти тобі», «До побачення» та інші. Така традиція серед дорослих у сім’ї показує турботливість, взаємоповагу між членами родини, виховує в дитині таке саме ставлення до старшого покоління та викликає побоювання, що в майбутньому дитина «зайвий раз» не поцілує їх.

 5. Не можна нехтувати можливістю поспілкуватися з дитиною в дорозі. Спільна дорога – це довірлива розмова, ненав’язливі поради, оцінка поведінки своєї дитини та її друзів, це спілкування, якого так не вистачає.

6. Щоб не провокувати дитячу неправду (а вчені відмічають, що дитяча неправда з’являється саме з небажання засмутити батьків або боязкості), краще зустрічати дитину із закладу «нейтральними питаннями»: «Що було цікавого в садочку?» тощо.

7. Дуже важливо залучати дитину до домашньої роботи у вільний час.

8. Час, коли вкладати дитину спати, визначається індивідуально для кожного; суворих настанов, у якому віці та о котрій годині це робити, наразі немає. Важливо одне: дитина повинна висипатися, бо недосипання призводить до порушення біохімічних процесів в організмі. Дитина стає такою, про яку говорять: «Усі хвороби до неї липнуть». Тому, якщо постає питання про те, чи дивитися телевізор, коли дитина лягає спати, чи ні – відповідь повинні дати самі батьки, подумки запитуючи себе: «Кого я люблю насправді: дитину чи себе?»

9. Закінчуйте день ласкавими словами на адресу дитини, поцілунком, побажанням гарного сну. 

 

Дошкільний вік – це важливий період, коли формується особистість дитини і закладаються основи дитячого здоров’я. Передумовою нормального росту та розвитку дитини є раціональний режим дня, фізичне виховання, харчування, оптимальні умови навколишнього середовища. Дотримання всього цього сприяє врівноваженому стану дитини, створює сприятливі умови для фізичного та психічного розвитку.

 

Поради батькам

Що ми вже сьогодні можемо зробити для нашої дитини

  • Приймати її такою, якою вона є, не дивлячись ні на що.
  • Вислуховуйте уважно. Відповіді давайте короткі, доступні розумінню малюка.
  • Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Підкреслюйте її сильні сторони.
  • Частіше розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову і словарний запас. Ні телевізор, ні радію не замінять людського спілкування.
  •  Пам’ятайте, що шлях до дитячого серця лежить через гру (читати, грати, працювати, співати, тощо). Саме у процесі гри ви зможете передати необхідні навички, знання, поняття про життєві правила та цінності; зможете краще зрозуміти одне одного.
  • Дозволяйте дитині робити самій те, що вона в змозі зробити без вас, інакше вона і надалі буде почуватися маленькою і продовжуватиме використовувати вашу допомогу.
  • Допомагайте, коли вона про це просить.
  • Підтримуйте навіть незначні (на ваш погляд) успіхи.
  • Встановіть чіткі межі дозволеного і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтесь встановлених вами заборон і дозволів.
  • Намагайтеся впливати на дитину проханням. І тільки в разі відвертого непослуху батьки можуть думати про покарання. Воно має відповідати вчинку, а дитина має розуміти за що її покарали. Хоч би якою була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною як перевага вашої сили над її слабкістю, як приниження. Дитина повинна боятися не покарання, а того, що вона може прикро вразити вас. Оцінювати треба вчинок, а не дитину.
  • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, порівнюйте її досягнення з попередніми.
  • Не захищайте дитину від обставин, оскільки вона вчиться лише на власному досвіді.
  • Надавайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягові.
  • Слідкуйте за своєю зовнішністю, мовою, поведінкою – дитина вас наслідує у всьому.