Педагогічна школа Р.Штайнера

У дошкільному навчальному закладі №21 «Золота рибка» (завідувач Л. Кирик) продовжила роботу традиційна дворічна педагогічна школа Рудольфа Штайнера. 1 листопада на засіданні зустрілися вихователі дитячих садків міста – прибічники вальдорфського виховання. У ході експрес-інтерв’ю, проведеного вихователем-методистом закладу Іриною Гонківською, педагоги пригадали ключові принципи педагогіки Штайнера, отримали відповіді на хвилюючі запитання, гуртом вибудували покроковий алгоритм запровадження вальдорфської педагогіки в традиційний освітній процес. Із вихователем вальдорфської групи Ларисою Мельник слухачі школи визначили пріоритетні вимоги до вальдорфського вихователя, дізналися секрети використання щоденних традиційних наспівів в організації дитячого колективу до різних видів діяльності.

Доволі результативним видався майстер-клас, проведений вихователем вальдорфської групи Юлією Підлісною, з виготовлення осіннього гнома із опалого листя. Слухачі школи одностайно визнали цей милий, кумедний виріб з природного матеріалу багатофункціональним, адже його можна використати і як сюрпризний момент або ігровий прийом на занятті, і як мешканця куточка природи, і як незамінний декор осіннього інтер’єру групового приміщення.