Заклад дошкільної освіти та Нова українська школа: лінії перетину

30 листопада 2018 року на базі ЗДО №21 (завідувач Л. Кирик) відповідно до плану роботи науково-методичного центру управління освіти і науки міської ради відбувся семінар-практикум для вчителів початкових класів міста «Формування нового освітнього простору закладу дошкільної освіти в умовах реформи НУШ».

У ході роботи семінару педагоги 1-х та 4-х класів мали змогу під час практичного блоку переглянути організовану діяльність дітей старшого дошкільного віку.

Інформаційний блок розпочала Л. Осадчук, регіональний тренер з впровадження програми «Впевнений старт», методист з дошкільної освіти НМЦ, Презентація Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» допомогла вчителям початкових класів отримати відповіді на запитання, що виникли у ході ознайомлення з новою програмою.

Вихователь-методист ЗДО №21 І. Гонківська  презентувала досвід «Новий освітній простір ЗДО: шляхи удосконалення» та провела майстер-клас із створення освітнього простору групи. Педагоги змогли власноруч спробувати свої сили, перевірити знання щодо створення предметно-розвивального середовища для дошкільнят старшого віку – майбутніх школярів.

Своєю неординарністю, самобутністю та, водночас, простотою у виконанні захопила вчителів участь у ритмічній частині заняття з математики за вальдорфською педагогікою, яку провела вихователь групи Ю. Підлісна.

Вихователь-методист ЗДО №18 Н. Назарук  презентувала вчителям «Афлатот» – програму соціальної та фінансової  освіти дошкільника»  та провела економічну ігротеку.

Підсумки семінару-практикуму підвели  головний спеціаліст з дошкільної та інклюзивної освіти Т. Шевеленко, завідувач науково-методичного центру управління освіти і науки С Залевська, та методист з початкової освіти НМЦ А. Оксанюк.