«Тиждень безпеки дитини» у Золотій рибці

Збереження життя та здоров’я дитини – найважливіший пріоритет у роботі  педагогічних працівників. Уже традиційно  у закладі дошкільної освіти  №21 «Золота рибка» (завідувач Л.Кирик) з 16.11. по 20.11. 2020 року проведено тематичний тиждень безпеки дитини.

Формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності свого життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів має починатися у дитячому садку. З цією метою проведено інтерактивні форми роботи з дітьми: моделювання ситуацій: «Незнайомець пропонує» (вчити правил спілкування з незнайомими людьми); «Шкідливі звички»; ігри-діалоги «Електричні помічники», «Ми пішоходи», «Якщо ти залишився вдома сам»; сюжетно-рольові ігри: «Рятувальники поспішають на допомогу», «Мандруємо вулицями міста», «Аптека», «Водії»; дидактичні ігри «Вмій казати «Ні», «Стихійні лиха», «Небезпечні предмети», «Від 101 до 104» тощо.

Зважаючи на потребу часу педагогами проведено міні-заняття для дітей старшого дошкільного віку на тему «Коронавірус не страшний, якщо є засіб захисний», у ході яких дітям продемонстровано особливості та можливості використання захисних масок та щитів різного типу.

Змістовними та пізнавальними були експрес-екскурсії для дітей середнього та старшого дошкільного віку до пожежного щита на території закладу. Вихованці закладу дізналися про необхідність та призначення спеціального інвентарю, а також, як діяти разом з дорослими у випадку небезпеки.

Для дошкільнят старшого віку медичною сестрою проведено тренувальне навчання «Уроки швидкої допомоги».

Задоволені залишились всі: і діти, і дорослі. Дані заходи допомагають виховати у дітей почуття відповідальності за власну безпеку.