Новини

Оздоровча кампанія 2015 року закінчилася. Час звітувати.

 

 

         Основними нормативно-правовими документами, які регламентують діяльність дошкільного навчального закладу у літній період зокрема, є:

         Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міського управління освіти і науки № 156 від 22.05. 2015 року «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році» та наказом по дошкільному навчальному закладі №21 № 72 від 26.05.2015р.

         Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №21 «Золота рибка» протягом оздоровчого періоду з 01.06.2015р. по 31.08.2015р. працював над створенням комфортних умов для фізичного, психічного, розумового, художньо-естетичного розвитку кожної дитини. В установі були створені безпечні умови для відпочинку та оздоровлення дітей. Дошкільний навчальний заклад переведено на літній режим роботи.         

         Оздоровча робота в дошкільному закладі була організована згідно затвердженого плану і спрямована на забезпечення охорони життя і здоров’я вихованців, організацію здоров’язберігаючого режиму, попередження захворюваності і травматизму.

         На період оздоровчої кампанії працювало 8 груп, а саме:

- раннього віку – 2 групи з 10, 5 год. режимом роботи;

- дошкільного віку – 6 груп з 10,5 год. режимом роботи.

         Упродовж літнього періоду 2015 року в дошкільному навчальному закладі організовано відпочинок та оздоровлення дошкільників. В червні дошкільний навчальний заклад відвідувало – 180 дітей, в серпні – 190 дітей. За період оздоровчих заходів в закладі не зареєстровано випадків захворювань вихованців. Соматична та інфекційна захворюваність відсутні. Випадків дитячого травматизму не зареєстровано. За результатами аналізу оздоровлено – 100% дітей: з них – 45% в дошкільному закладі, 55% – в домашніх умовах.

         Оптимальний, збалансований раціон харчування є важливим елементом оздоровлення дітей. Упродовж оздоровчого періоду в установі працювала рада по харчуванню, яка здійснювала контроль за правильним раціоном і режимом харчування та за калорійністю їжі.

         Упродовж червня, серпня діти отримали: соки фруктові – 396,5 л., фрукти – 176 кг, овочі – 513,4 кг, що удвічі більше ніж під час попереднього літнього оздоровлення.

         Вартість харчування одного дня в середньому становила 15 грн. 22 коп. На  харчування було витрачено 86,157 грн.

         Постійно завідувачем Кирик Л.В. та медичною сестрою Боднар Г.І. здійснювався посилений контроль за дотриманням вимог санітарних норм і правил, за калорійністю раціону, за організацією харчування дітей по групах, за наявністю сертифікатів якості продуктів харчування, технологією приготування їжі, якістю питної води.

         З метою максимального досягнення оздоровчого ефекту у літній період у дошкільному закладі надавалась перевага таким загартовуючим процедурам як ходіння босоніж, сонячно-повітряні ванни, контрастне обливання ніг, полоскання горла, дихальна гімнастика.

         Загартовуючий акцент було зроблено на збільшення часу перебування вихованців на свіжому повітрі, на підвищенні рухової активності дітей через рухливі ігри, спортивні розваги, екскурсії, що створювало у них радісний настрій та забезпечувало оздоровчий ефект. Діти охоче працювали в квітнику, на городі, брали участь в іграх з водою і піском, розігрували ігрові ситуації на ігрових майданчиках, що стимулювало їх до самостійності, позитивних, дружніх взаємин. Вихователями підібрано виносне устаткування для вправ та ігор з дітьми на ділянці, яке використовувалось з метою фізичного, пізнавального, художньо-естетичного розвитку, для організації ігрової діяльності.

         Медичною сестрою Гонківською Н. М. проводилась санітарно-просвітницька робота серед дітей, батьків та працівників щодо створення безпечних умов під час рухової діяльності дітей влітку та попередження дитячого травматизму, здійснення загартовуючих заходів, організації та дотримання водно-питного режиму в закладі, профілактики гельмінтозу, формування свідомого ставлення до здоров’я дитини.

         Згідно плану роботи установи організовано та проведено: спортивні розваги: «Малята виходять на старт» (ІІ молодші групи), «Прогулянка до спортивного лісу» (середні групи), «Стадіон чекає чемпіонів» (старші групи); дні здоров’я: «Країна Здоров’я», «Ми за літо підросли»; велосипедні міні-змагання, спортивні ігри зі стрибалками та обручами, ігри в класики, що створювало у дітей радісний настрій та забезпечувало оздоровчий ефект.

         Особливу увагу педагогами закладу приділено туристично-краєзнавчій діяльності, що сприяло формуванню у дітей поняття про цілісність довкілля, природне, предметне і соціокультурне оточення. Упродовж літа вихователі провели з дітьми екологічні експедиції в лісопарк, на водойму; екскурсії вулицями міста, до пам’ятника Т.Шевченку.        

         Організовувались виставки та конкурси: пісочних скульптур «Архітектори майбутнього», малюнків на асфальті «Кольорова вода уміє творити дива», які ефективно вплинули на процес виховання. Проведено музичні розваги «Сонце на сопілці грає – наших діток звеселяє» (молодші та середні групи), «І живу я в Україні, і з неї я родом» (присвячена дню Незалежності України), «Наші друзі-іграшки». Залучення дітей до різних видів діяльності художньо-естетичного спрямування сприяло розвитку творчої атмосфери, зацікавленості, емоційному комфорту.

         У літній період проведено педагогічні години: «Оздоровчий період – результати та прогнози», обговорення та педагогічні читання новинок педагогічної літератури по підготовці до нового навчального року, консультації з педагогами: «Літо – найкраща пора загартування та оздоровлення малюків», «Особливості процесу адаптації дитини в умовах дошкільного закладу». Зібрано дидактичний та методичний матеріал з даних тем.

         Протягом літньої оздоровчої кампанії здійснювалась взаємодія з родинами вихованців: проведені консультації на теми: «Профілактика кишкових захворювань», «Укуси комах. Як запобігти небезпечним наслідкам»; поповнені інформаційні куточки для батьків матеріалами з питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей в літній період.

         Проведенні інструктажі із працівниками дошкільного навчального закладу з питань: «Охорона життя і здоров’я дітей», «Про дотримання вимог охорони праці при організації трудової діяльності дітей в дитячому садку», «Охорона життя і здоров’я дітей під час прогулянок за територію дошкільного закладу», «Попередження дорожнього травматизму», «Попередження отруєнь отруйними рослинами і грибами», «Вимоги до санітарного стану приміщень дошкільного навчального закладу». Для забезпечення умов по охороні життя і здоров’я дітей проведено огляд устаткування прогулянкових майданчиків, видалені предмети, що представляють небезпеку для здоров’я дітей, проведено поточний ремонт з 01.07 по 31.07 2015р. дошкільний навчальний заклад був закритий для проведення ремонтних робіт. Протягом липня здійснено капітальний ремонт: туалетних кімнат ІІ молодшої «В», середньої «Б» груп, роздягалень середньої «Б», старшої «А» груп; овочевого цеху, замінено двері у двох групах; провели поточний ремонт підлоги, стелі, вікон в усіх групових приміщеннях дошкільного навчального закладу; підготовлено опалювальна система до роботи в осінньо-зимовий період.

         Протягом літньої оздоровчої кампанії завдяки чіткому плануванню забезпечувалась систематична, раціональна й ефективна робота усіх служб дошкільного навчального закладу, що дало можливість поетапно реалізувати завдання підготовки дітей до нового навчального року.

 

Завдання роботи дошкільного закладу на літній період 2016 року

 

  • Удосконалення шляхів організації оздоровчої роботи та повноцінного відпочинку дітей;
  • Створення сприятливих умов для формування основ здорового способу життя, підвищення опірності організму проти захворювань;
  • Продовження поглибленої роботи з розвитку у дошкільників позитивного ставлення до духовних цінностей через ознайомлення з літніми народними та календарними святами.