Засідання педагогічної школи Р.Штайнера

31 грудня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу №21 (завідувач Кирик Л.В.) відбулося чергове засідання педагогічної школи Р.Штайнера. Вихователі дошкільних закладів міста зібралися, щоби познайомитися з особливостями організації й здійснення мовленнєвого розвитку дошкільнят засобами вальдорфської педагогіки, яка має своєрідний погляд на організацію мовленнєвого заняття. Дієвість та ефективність форми залучення вихованців до пізнання рідної мови полягає в ознайомленні дітей з мовним матеріалом через образи, рухи, жести. Це змогли відчути на собі усі слухачі школи, взявши безпосередню участь у занятті, яке провела вихователь Юлія Підлісна. Під час обговорення мовленнєвого кола більшість вихователів одразу висловили свої думки, щодо можливостей інтеграції його елементів у свій педагогічний процес.

Цікавим та дієвим видався для педагогів і прийом ознайомлення старших дошкільників вальдорфської групи з буквами. Ознайомлюючи дітей з новою літерою, дошкільнятам не просто показують знак, вимагаючи запамятати його фонетичне значення, а спочатку розповідають історію, у яку дитина занурюється силами фантазії та уяви. Одночасно із розповіддю вихователь малює на аркуші паперу один з образів цієї історії, а діти змальовують його у своїх альбомах. Саме з цього образу, зрештою, після нанесення декількох завершальних штрихів проступає малюнок літери.

Під час майстер-класу, запропонованого вихователем Ларисою Мельник, вихователі вчилися відтворювати літеру С через образ маленької мишки, що ласує сиром, поєднуючи техніки малювання та аплікації.

Сподіваємося здобуті на черговому засіданні школи уміння та навички стануть у нагоді педагогам, що працюють за традиційною дошкільною педагогікою, допоможуть урізноманітнити та збагатити освітньо-виховний процес новими ідеями, а головне зацікавити вихованців до пізнання багатогранного світу рідної мови.