Розвиток творчих здібностей дошкільнят у світлі вальдорфської педагогіки

20 квітня 2017 року у дошкільному навчальному закладі №21 «Золота рибка» (завідувач Кирик Л.В.) вкотре зустрілися вихователі дошкільних закладів міста – слухачі педагогічної школи Р.Штайнера. Цінителі вальдорфської педагогіки цього дня обговорили особливості та можливості розкриття творчого потенціалу дитини у різних видах мистецтва.

Керівник педагогічної школи вихователь-методист ДНЗ №21 Ірина Гонківська розповіла педагогам про шляхи сприяння розвитку творчих здібностей дошкільнят через особливу організацію життєдіяльності у дитячому садку: обмеження прямого втручання вихователя у гру дітей, використання ігрового матеріалу, який залишає простір для фантазії дитини, залучення малюків до різних видів мистецтва. При цьому особливий акцент було зроблено на потребі вихователя завжди бути для вихованців зразком творчості, уяви, винахідливості та уміння доводити розпочату справу до логічного завершення. Саме у цьому змогли переконатися слухачі школи, взявши участь у практичній частині заняття.

Вихователі вальдорфської групи залучили колег до різних видів мистецької діяльності. Зокрема, Юлія Підлісна продемонструвала як за допомогою іграшок та природного матеріалу можна разом з малюками безпосередньо у грі і розіграти, і озвучити історію або казку. Під час майстер-класу, запропонованого вихователем Ларисою Мельник, педагоги виготовили ляльок з ниток, нескладних у техніці виконання та досить зручних у використанні дітьми за будь-яких потреб (у грі, театралізованій діяльності, створенні тематичних композицій для столу пір року тощо).