Коронавірус, та імунітет після перенесеної хвороби


  

У людей, що перехворіли на Covid-19, формується стійкий імунітет до коронавірусу, який може захистити від повторного зараження впродовж кількох десятиліть.

Що відомо

Як довго я зберігаю імунітет, перехворівши на COVID-19?

Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, від віку, як свідчить дослідження Імперського коледжу Лондона: в осіб, старших за 75 років, значно швидше зменшується концентрація антитіл в організмі, ніж у молодих людей. Крім того, утворення антитіл залежить від ступеню тяжкості захворювання. Цікаво, що у медичних працівників концентрація антитіл зменшувалась повільніше. Науковці не виключають: це може бути пов'язано з тим, що ці люди неодноразово зіштовхувались з коронавірусом або концентрація самого коронавірусу під час інфікування була вищою. Чи зберігається імунітет упродовж місяців, чи лише тижнів, залежить від людини, яка була інфікована.

 Раніше науковці повідомляли, що імунітет до COVID-19 може зберігатися понад рік або навіть впродовж всього життя, посилюючись з часом, особливо після вакцинації. 

    За даними МОЗ, повний захист від COVID-19 формується через два тижні після другого щеплення.

    Посли країн-членів Європейського Союзу затвердили відкриття кордонів для повністю вакцинованих від COVID-19 туристів з інших країн. Для цього потрібно бути щепленими двома дозами вакцини чи прищепитися одноразовим препаратом.

    У лютому 2021 року єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес повідомила, що в ЄС планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.

    У березі Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах ЄС.

    Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісними український і європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19, що дозволить українцям вільно подорожувати Європою.

Чи повинен той, хто перехворів на COVID-19, і надалі дотримуватись усіх заходів профілактики інфекції?

Так. Той, хто перехворів на на COVID-19, і надалі повинен дотримуватись заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням інфекції. З правової точки зору, закон не розділяє громадян на тих, хто вже перехворів, і тих, хто ще не був інфікованим.