ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА В ДНЗ

 

Психологічна служба дошкільного закладу діє на підставі ст. 76 Закону України «Про освіту», ст.29-32 Закону України «Про дошкільну освіту» та згідно Положення про психологічну службу системи освіти з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.

У своїй діяльності практичні психологи керуються Конвенцією ООН про права дитини та вимогами Етичного кодексу психолога.

 

У нашому закладі дошкільної освіти працює практичний психолог Євчук Лариса Миколаївна, спеціаліст вищої категорії.

 

До функціональних обов'язків практичного психолога входить:

 

Консультативно-просвітницька робота 

Мета: підвищення психологічної культури вихователів і батьків, забезпечення інформацією з психологічних проблем, формування запиту на психологічні послуги.

 

Психодіагностична робота

Мета: психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей особистості дітей, педагогів, батьків. 

 

Корекційно-розвивальна робота

Мета: систематичне цілеспрямоване використання психологом психологічних методів та засобів по створенню оптимальних можливостей та умов для повноцінного та своєчасного психічного розвитку дитини. Корекційна робота з дітьми, які віднесені до категорії групи ризику, спрямована на специфічну допомогу цим дітям. 

 

Організаційно-методична робота

Мета: організація власної діяльності, аналіз та узагальнення її результатів, підвищення власного професіоналізму через самоосвіту.

 

Для чого потрібен психолог?

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчання як ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно, виявити причини труднощів, якщо вони є. Відвідування  стоматолога для перевірки і необхідної профілактики, до прикладу, вважається нормальним. Чомусь про психологів іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівця підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Інший випадок виникнення необхідності звернення до дитячого психолога часто співпадає із труднощами у взаємодії з власною дитиною. Капризи, агресія, впертість дитини – і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція – звернутися до фахівця. І це насправді може допомогти. Психолог допоможе розібратися по суті труднощів, які виникли, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позаймається з дитиною, щоб допомогти їй подолати непростий період.