читати далі


читати далі


читати далі


Поліомієліт (поліо) — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її зумовлює поліовірус. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу, воду, — та розмножується в кишківнику. .

читати далі


У людей, що перехворіли на Covid-19, формується стійкий імунітет до коронавірусу, який може захистити від повторного зараження впродовж кількох десятиліть.

читати далі


У червні в Україні виявили перші випадки зараження штамом коронавірусу «Дельта», що більш відомий як «індійський». Він вже викликав зростання захворюваності в країнах ЄС і таку ж ситуацію прогнозують в Україні та, зокрема на Львівщині, вже найближчим часом. Тож розповідаємо, що це за штам, чим він небезпечний, які має нові симптоми та на скільки ефективні проти нього covid-вакцини.

читати далі


Пік кишкових інфекцій зазвичай припадає на спекотну пору року. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції.

читати далі


Що містить вакцина від Covid?

Pfizer/BioNTech (а також Moderna) - вакцини на основі матричної РНК, що містять фрагмент генетичного коду вірусу, який викликає у людини імунологічну відповідь.

читати далі


  

Особиста гігієна -  зведення правил, які допомагають підтримувати здоров’я, а також оберігають людину від хвороб, передчасної старості і смерті. Розділ науки гігієни, званої особистою гігієною, це правила про те, як поводитися зі своєю шкірою, зубами і тими предметами, які оточують нас у побуті.

читати далі


  

Низька температура, ожеледиця, бурульки - все це може стати причиною травмування дитини взимку. До травмувань можуть призвести і приховані у снігу гострі предмети – гілки, металеві предмети, скло тощо. Через це після того, як дитина повертається з прогулянки, варто завжди перевіряти наявність на її тілі дрібних поранень та, помітивши їх, оброблювати антисептиком.

читати далі


  

читати далі


  

    Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозною інфекцією за походженням. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

читати далі


  

    Хворіти на вірусні захворювання чи не хворіти – не в цьому питання. Адже вірусів у оточуючому середовищі – безліч. Їх різновидність постійно зростає як кількісно, так і змінюється якісно. Не маючи змоги побачити, а отже – ухилитись від зустрічі та попередити захворювання, кожна людина повинна знати основні умови більш безпечного перебігу інфекційного захворювання.

читати далі


  

    Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України повідомляють, що в Україні за останні 5 років мас місце нестійка епідемічна ситуації щодо інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики.

    На сьогодні в країні вже спостерігається спалах захворювання на кір, зокрема, з початку 2018 року зареєстровано майже 30 тисяч випадків хвороби, у тому числі 13 з летальним наслідком.

читати далі


Увага! Кір!

  

В Україні за минулий рік захворюваність на кір зросла більш ніж у 16 разів. Тривожною є ситуація з кором і цього року. Тому своєчасне виявлення випадків захворюваності на кір, адекватна організація лікувально-профілактичних заходів і боротьба за елімінацію кору є пріоритетним завданням працівників дошкільного закладу, які мають тісно співпрацювати з місцевими закладами охорони здоров'я.

читати далі


  

    Як правильно підібрати їжу?

  • Харчові продукти повинні містити білки, жири, вуглеводи, вітаміни й мінеральні речовини.
  • При кожному прийомі їжі варто вживати продукти із всіх чотирьох групп.
  • Кількість їжі повинне бути достатнім.
  • Не слід переїдати.
  • Необхідно уникати штучних напоїв.
  •  Їжа повинна бути якісною й свіжою.
  • читати далі


    читати далі


    читати далі