читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
читати далі
Більшість батьків однорічних дітей можуть визначити, коли малюк збирається сходити до туалету: діти можуть бути дуже постійними у своїх звичках, вони також можуть напружуватися і навіть червоніти. Якщо ви будете регулярно висаджувати свою однорічну дитину на горщик в потрібний час, ви швидше за все зможете протягом декількох днів обходитись без брудних підгузків, але це не означає, що ваша дитина навчилася контролювати себе.
читати далі
Всі батьки, рано чи пізно, задають собі це питання: Як навчити дитину прибирати іграшки? Звичайно, це не найголовніша навичка, але бажано, щоб, дитина самостійно могла з цим справлятися. Для чого?
читати далі
На сьогоднішній день діти просто потопають в достатку іграшок, ігор, розваг. Зараз стільки всього існує для дітей, що їх вже просто нереально чимось здивувати. Але ці подарунка вони точно запам’ятають на все життя! Більше того, вони пронесуть їх з собою через все життя і швидше за все, подарують вже своїм дітям.
читати далі
Не хочу! Не буду! Як часто батькам доводиться чути ці слова від дітей. Або просто спостерігати як улюблена дитина віддається абсолютному неробству, нічим не цікавлячись, забуваючи про відповідальність, ігноруючи свої обов'язки і не бажаючи робити абсолютно нічого.
читати далі
Вперше зіткнувшись з агресією з боку власної дитини, багато батьків не відразу звертають увагу на це явище. Далеко не всім батькам подобається перспектива виростити з малюка слабака, що не вміє постояти за себе. Але коли укуси, стусани й удари починають міцніти і частішати, причин для хвилювання стає більше. Особливо, якщо дитина б'ється не тільки у дворі з однолітками, а й з власними батьками.
читати далі
Кожна дитина адаптується в соціумі по-своєму, самостійно визначаючи межі своєї відкритості. Одні діти легко спілкуються з людьми, яких бачать вперше, інші нелегко знаходять спільну мову навіть зі своїми близькими. Однак кожен з малюків потребує спілкування. Про те, звідки береться дитяча замкнутість, що відрізняє її від природної скромності і як батькам допомогти малюкові подолати внутрішні бар'єри читайте у цій статті.
читати далі
Жан-Жак Руссо стверджував, що для щастя необхідні три умови: гарний банківський рахунок, гарний кухар і гарний шлунок. Американські психологи після п’ятнадцятирічних досліджень зробили свій висновок:
читати далі
Найочікуванішою подією для дітей є свято Миколая, доброго святого, оповитого легендами і казками. Для дітей день Святого Миколая є своєрідним підсумком своїх здобутків за рік.
читати далі
Всім відомо, що з віком характер і поведінка дитини змінюється. Бувають ситуації, коли малюк у віці 3-5-ти років стає неслухняним і некерованим. У цей момент більшість батьків вдаються до крайніх методів – фізичних покарань.
читати далі
Коли поняття «шкільна зрілість» з’явилося вперше, то ґрунтувалося воно насамперед на фізичних параметрах: вік, вага, зріст, зміна зубів. Відтоді минули десятиліття, і нове покоління – розвинуте, розумне, але дисгармонійне і в більшості зі слабким здоров’ям вимагає іншого підходу.
читати далі
читати далі
Агресивна дитина – це сьогодні не рідкість.
Кожен, хто хоч раз спілкувався з дітьми, напевно мав справу із проявами дитячої агресії. Для дорослих така дитяча поведінка становить досить серйозну проблему: як поводитися, якщо дитина сердиться, б’ється, кусається? Що при цьому говорити, що робити?
читати далі
Кожна дитина своєрідна. І ми не в змозі вплинути на те, якою саме вона народиться – можемо лише співпрацювати з природою, щоб дозволити дитині розвинутися відповідно до її потенціалу і до її внутрішньої таємниці.
читати далі
1. Нічого НЕ говоріть. Зовсім нічого! Жодного слова! Ніяких, «ой-ей-ей, ай-яй-яй», «бідненький мій». Не треба питань, що сталося, чим вдарилася. ТИША. Слова додатково навантажують мозок дитини, а він і так перевантажений в даній ситуації.
читати далі
Часто батьки стурбовані проявами дитячих страхів. Ці страхи характерні для певного віку і є показником повноцінного розвитку емоційної сфери дитини.
читати далі
Вередлива дитина – джерело постійних конфліктів, неврозів і стресових ситуацій для дорослих.
читати далі
читати далі
читати далі
Психологічна служба дошкільного закладу діє на підставі ст. 76 Закону України «Про освіту», ст.29-32 Закону України «Про дошкільну освіту» та згідно Положення про психологічну службу системи освіти з метою виявлення і забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості дитини, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.
читати далі