Чи підготовлена Ваша дитина до школи?

1.    Чи хоче Ваша дитина йти до школи?

2.    Чи приваблює Вашу дитину в школі те, що в ній буде цікаво вчитися і вона багато взнає нового?

3.    Чи може Ваша дитина займатися самостійно якою-небудь справою, яка вимагає зосередженості на протязі 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)?

4.    Чи вірно, що Ваша дитина в присутності незнайомих людей зовсім не соромиться, не ніяковіє?

5.    Чи вміє Ваша дитина складати оповідання на картинках не коротші, як з 5 речень?

6.    Чи може Ваша дитина розповісти напам'ять декілька віршів?

7.    Чи вміє Ваша дитина змінювати іменники за числами?

8.    Чи вміє Ваша дитина читати по складах чи, що ще краще, цілі слова?

9.    Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і в зворотному порядку?

10. Чи може вона вирішувати прості задачі на віднімання чи додавання одиниці?

11. Чи вірно, що Ваша дитина має тверду руку?

12. Чи любить вона малювати і розмальовувати картинки?

13. Чи вміє Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?

14. Чи зможе вона зібрати розрізну картинку з 6-8 частин за 1 хв.?

15. Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?

16. Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом

"овочі": помідори, моркву, цибулю)?

17. Чи любить Ваша дитина займатися самостійно – малювати, збирати мозаїку тощо?

18. Чи може Ваша дитина розуміти і точно виконувати словесні інструкції?

Підрахуйте кількість позитивних відповідей на питання тесту. Якщо вона складає:

15-18 балів   – можна вважати, що дитина в цілому готова до того, щоб йти до школи. Ви недаремно з нею багато займалися, а шкільні  труднощі, якщо і виникнуть, будуть легкоздоланими;

10-14 балів – Ви на вірному шляху, дитина багато чому навчилася, а зміст питань, на які Ви відповіли негативно, підкаже Вам напрямки застосування подальших зусиль;

менше 9 балів – намагайтесь приділяти більше часу заняттям з дитиною і  зверніть особливу увагу на те, чого вона не вміє!